Історія та команда

Гей ти, матір твою*, а ну стій! Що, друже, вирішив про фестиваль почитати? Да я сам тобі зараз все розповім, допитливий ти такий! Фестивалем цікавишся, га? Ну, йди сюди, людина хороша, познайомлю тебе з командою нашою, живи ти щасливо!

Морт, Кровь та бетон

* нічого особистого, друже, це просто цитата :)

Наша кулл сторі

Фестиваль “Ханіфест” розпочав своє існування у квітні 2014 року, ставши у дати іншого аніме-фестивалю – “Йороконде”, частина організаторської команди якого вирішила взяти паузу у той рік. Але лишилися й ті, хто не збирався відпочивати. Об’єднавшись у команду, ми назвали себе ТО “Майбутнє Прекрасно” і розпочали свій шлях.

Варто зазначити, що у Харкові аніме-фестивалі проводились з 2006 року та не мали перерв (за винятком 2009 року). Саме тому ми хотіли, щоб і 2014 рік не стане винятком. Було прийнято рішення за будь-яку ціну провести фестиваль та ми не помилилися: взявши впевнений старт, Ханіфест одразу став одним із найбільших аніме-фестивалів Харкова.

Назва “Ханіфест” пішла від його сутності – Харківський АНІме ФЕСТиваль.

2014

Отже, 12 квітня 2014 року відбувся перший Харківський аніме-фестиваль “Ханіфест”. Темою фестивалю були “Потойбічні світи”. Місцем проведення став ДК “Залізничник”. Фестиваль тривав два дні. Першого дня проходила вся культурно-розважальна частина, а другого – афтепаті.

2015

Спочатку передбачалося, що Ханіфест стане одноразовим фестивалем, який не залишить харків’ян без традиційного весняного аніме-заходу. Але того року ми були настільки сповнені сил та ентузіазму, що після квітневого Йороконде (в організації якого також брали участь) вирішили йти вже своєю дорогою!

5 вересня 2015 року Ханіфест знову відкрив свої двері. Темою другого Ханіфесту стала “Фантазія, що ожила”. Місце проведення не змінилося, а ось формат фестивалю почав розвиватись. Тепер першого дня все дійство було зосереджено в глядацькому залі (косплей-шоу), а другого, вхід на який був абсолютно безкоштовний – у холі. За традицією на другий день фестивалю пройшло гучне та веселе афтепаті.

2016

Всього через 7 місяців після другого Ханіфесту проводиться третій! 30 квітня 2016 року. Цього року змінилося абсолютно все: формат, місце проведення, наповнення та навіть назва. З кожним роком фестиваль відвідувало все більше шанувальників фендомів та культур, суміжних з аніме, а іноді й зовсім відокремлених. Так, наприклад, почали з’являтися косплеї з коміксів MARVEL і DC, сценки по Disney, постановочні дефіле з ігор (особливо з moba-ігор, таких як Dota і LoL). Це неможливо було не помітити. Тому організатори Ханіфесту вирішили наповнити фестиваль найрізноманітнішим контентом. Саме це рішення спричинило низку дуже приємних змін. Формат фестивалю змінився на ЕКСПО. Місцем проведення було обрано ПВЦ “Radmir Expohall” зі своїм просторим та світлим холом. Ну а назва змінилася з аніме-фестивалю на фендом-фестиваль. Тематика третього Ханіфесту – “Суперзлодії”.

2017

Навесні 2017 року пройшов вже четвертий за рахунком фендом-фестиваль. 22-23 квітня у новій та, на той момент, ризикованій локації – арт-завод “Механіка”. Нововведення 2016 року поклали основу для подальшого розвитку та зростання фестивалю. Тому, незважаючи на всі труднощі, цей рік запам’ятався нам значним ростом аудиторії (ну мабуть ще й кучугурами, що випали 19 квітня). Ми доклали багато сил, щоб порадувати глядачів та учасників новими цікавими проектами, а також виправити помилки та покращити переваги!

2018

П’ятий фендом-фестиваль з темою “Міські легенди та таємні товариства” відбувся 28 квітня 2018 року. Місце проведення фестивалю не змінилося, але арт-завод “Механіка” за рік суттєво покращив інтер’єр локації. Якість косплею підвищилася, а кількість відвідувачів зросла вдвічі, зробивши Ханіфест одним із найбільших фестивалів України. Ми пообіцяли собі не зупинятися та активно вдосконалювати захід і надалі.

2019

20 квітня 2019 року пройшов уже шостий за рахунком фендом-фестиваль “Ханіфест” із тематикою “РЕТРО”. Не дивлячись на те, що локація не змінилася, ми не могли повірити своїм очам. За один фестивальний день під дахом арт-заводу “Механіка” побувало більше 5 тисяч гостей! Одним із нововведень стало нічне афтепаті – до самого ранку всі бажаючі могли відпочивати від насиченого дня, спілкуючись чи дивлячись аніме на величезному екрані.

2020 – 2021

Хоча ще у 2014 році ми твердо вирішили проводити фестиваль за будь-яких умов, світ вирішив піднести нам несподіваний “сюрприз”. Він, як Волан-де-Морт, ім’я якого зовсім не хочеться називати. Незважаючи на те, що довкола всі твердили “це триватиме максимум пару місяців”, ми прийняли тяжке рішення – взяти паузу. Найменше хотілося ризикувати чужим життям. Та, як показала історія, ми не помилилися – тотальний локдаун, робота з дому та дистанційне навчання, постійні обмеження проведення масових заходів. Через рік нова хвиля захворювання. Але ось, за два роки, ми нарешті готові! Ханіфесту бути!

Святі люди

Нижче ти бачиш лише малу кількість людей, які зараз працюють над фестивалем. Адже є і багато тих, хто залишив лави організаторів заради своїх цілей. Ми дякуємо вам за те, що були з нами!

Lis

батько фестивалю, що не вийшов за хлібом

Бан

велика енциклопедія фестивалю

П’ятниця

ураган порядку в хаосі куліс

Поляна

ви бачите її на сцені проти своєї волі

Лія

змушує волонтерів їсти кашу

Волтс

найкраща принцеска сцени

Варенька

та, що відповідає за базар

Катя

просить принести фото чоловіка-паука

Мрачник

лисий з бразерс ізолентою

Мендор

ніколи не плутає слайди учасників

Скай

шаманить за кулісами сцени

Ната

зробила топову систему заявок

Євген

генерує безліч шалених ідей

Адік

культурне осереддя пасхалок

Міріам

літератор, по сцені оргів “ганятор”

Наташа

майстерно рахує гроші

Хід

10+ років досвіду Winamp

Останні новини

До фестивалю залишилося

День(и)

:

Година(и)

:

Хвилин(и)

:

Секунд(и)